Elementary School praktycznie i z pasją o edukacji

Zobacz także

    BRAK

Warszawa, Przedszkole 272

„Starość zaczyna się już …w przedszkolu”

Wszystko zaczęło się w Przedszkolu 272 im.”Misia Uszatka” przy ul. Gajcego 9 w Warszawie!

 

Kiedy przyjechałam do Pani Dyrektor Beaty Nowak, na umówione spotkanie, byłam przygotowana na długą rozmowę na temat wdrożenia, omówienia i sposobów realizacji projektu. Po chwili rozmowy, usłyszałam krótki tekst od Pani Dyrektor:

„Wspaniały pomysł, kiedy możemy się spotkać?”

Spotkaliśmy się. Nie tylko my, ale przede wszystkim Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, prezeska Fundacji Porozumienie bez Barier, zaproszone władze dzielnicy Bielany, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych przedszkoli.

W grudniu 2014 r. w podsumowaniu działań firmy EDU-TERA, opisałam to wydarzenie, jako największy sukces naszej firmy szkoleniowej w minionym roku. Opisy i zdjęcia z tego spotkania zamieszczam poniżej.

Nie wiedziałam wówczas, że to, co stanie się po naszych szkoleniach w przedszkolach, które wejdą do projektu, przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania! To teraz dopiero, kiedy otrzymuję opisy działań włączające Seniorów w życie przedszkoli, wiem, że te działania są prawdziwym i autentycznym „życiem projektu”!!!

Na podstawie tematów, jakie reprezentują poszczególne moduły, powstają w przedszkolach, pisane przez cudownych Nauczycieli innowacje pedagogiczne, działania w których udział biorą przedszkolaki, nauczyciele, rodzice i… SENIORZY!!!

Po opisie poniższego, grudniowego spotkania, zachęcam do przeczytania podjętych przedsięwzięć, zrealizowanych po naszym szkoleniu w Przedszkolu 272 w Warszawie, przez Wspaniałych Nauczycieli tego przedszkola z ogromna aprobatą Wspaniałej Pani Dyrektor!

Nasze największe osiągniecie 2014 roku!!!

Prawdziwym ukoronowaniem naszej firmy szkoleniowej w 2014 roku jest dostrzeżenie wielowymiarowego pojmowania przez nas różnych obszarów edukacji i wejście w wspólny projekt pod tytułem: „Starość zaczyna się już w … przedszkolu”

Projekt realizowany wspólnie z Fundacją Porozumienie bez barier Pani Jolanty Kwaśniewskiej.

Co chcemy zrobić? Chcemy włączyć swoje siły i zaangażowanie w „oswajanie starości” Temat trudny i niechciany, ale warto, warto zwrócić na to szczególna uwagę, szczególnie że dzięki edukowaniu dzieci, nauczyciele oraz rodzice sami mogą pochylić się nad problemem starości która otacza nas zewsząd i woła Jesteśmy tu! Jesteśmy potrzebni? Chcemy Wam dać wszystkie swoje doświadczenia, wiedzę i ponadczasowe wartości…

Pierwsze pilotażowe szkolenie z tego projektu miało miejsce:

Asocjacja Edukacyjno-Terapeutyczna „ Edu – Tera”

oraz Przedszkole nr 272 im. „Misia Uszatka”

Do uczestnictwa w Projekcie pt. „ Starość zaczyna się już w… przedszkolu”

Dnia 11.12.2014r. o godzinie 17.00

Miejsce Przedszkole nr 272 im. Misia Uszatka ul. Gajcego 9 Warszawa – Bielany

 

Obserwatorem pilotażowego szkolenia będzie Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska oraz Pani Anna Drabik Dyrektor Fundacji Porozumienie Bez Barier.

Projekt bardzo spodobał się zarówno Pani Prezydentowej, władzom fundacji jak i dyrektorom, władzom edukacyjnym gminy Bielany, Radzie Rodziców oraz nauczycielom przedszkola.

123456